کابل شبکه

طول کابل شبکه

طول کابل شبکه

ارتباطات در دنیای امروزی وابسته به نکات بسیار زیادی خواهد بود. یکی از این نکات، کابل‌ها هستند. کابل‎‌‌ها یکی از تاثیرگذارترین بخش‌های برقراری اتصال در دنیای امروزی به شمار آمده و می‌توانند به تنهایی، کیفیت یک اتصال یا سیستم الکترونیکی را تعیین کنند. یکی از اصلی‌ترین استفاده‌ها از کابل‌ها، مربوط به کابل شبکه است. کابل شبکه یکی از مهم‌ترین انواع کابل محسوب شده که به وسیله آن‌ها می‌توان چند دستگاه را به یک شبکه متصل نمود و آن‌ها را با یکدیگر هماهنگ ساخت. از این کابل‌ها می‌توان برای اتصال مستقیم به اینترنت نیز استفاده نمود.
هدف ما در این مقاله بررسی طول کابل شبکه و تاثیر آن بر روی کیفیت کابل خواهد بود. با لگراند کو همراه باشید تا بدین وسیله، طول ایده‌آل برای کابل را انتخاب کرده و با دانش خود، کیفیت سیستم خود را افزایش دهیم.

آیا طول کابل شبکه اهمیت دارد؟

بسیاری از افرادی که روزانه از کابل شبکه یا لن استفاده می‌کنند، اطلاعی از اهمیت طول آن ندارند و نمی‌دانند که طول یک کابل شبکه تا چه اندازه می‌تواند برای ما تاثیرگذار بوده و سبب بالا رفتن یا پایین آمدن کیفیت آن شود.
اگر در خانه‌ای بزرگ زندگی می‌کنید و برای متصل کردن دستگاه‌های خود به صورت مستقیم به مودم، با مشکلاتی مواجه هستید، به احتمال زیاد نیاز به کابل‌های بلند خواهید داشت. این مسئله در شرکت‌ها نیز به همین شکل جلوه می‌کند و شما در این محیط، مجبور هستید تا کامپیوترها و دستگاه‌های خود را بدین شکل به یکدیگر متصل نمایید. از کابل شبکه برای اتصال دوربین‌ها و غیره نیز استفاده می‌شود.
از آن جهت که کابل‌های لن و اترنت با تکنولوژی بسیار بالایی ساخته شده‌اند، می‌توانند تا طول صد متر را به راحتی پوشش داده و باز هم به فعالیت خود به شکل سابق، ادامه دهند.
اگر کابلی که از آن استفاده می‌کنید، طولی کمتر از صد متر دارد، در نتیجه شما ‌می‌توانید به راحتی از
آن استفاده کرده و بدون هرگونه نگرانی، به انتقال اطلاعات خود از طریق این کابل بپردازید.
کابل‌هایی بالاتر از دویست متر نیز می‌توانند به فعالی خود ادامه دهند، اما کیفیت سابق را نخواهند داشت و شما هنگام استفاده از آن‌ها، با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهید شد.


خرید کابل شبکه cat6 از فروشگاه تخصصی کابل شبکه لگراند

۰۲۱۶۶۷۳۹۶۶۳ 📞


انتقال اطلاعات تا چه فاصله‌ای با کابل شبکه امکان‌پذیر خواهد بود؟

همانطور که در بخش‌های قبلی به این مسئله اشاره کردیم، یکی از استفاده‌های اصلی از این کابل‎ها، در زمینه انتقال اطلاعات خواهد بود و شما می‌توانید با اتصال دو سیستم به یکدیگر به وسیله کابل لن، اطلاعات را میان این دو سیستم جا به جا کنید. بلند بودن طول کابل لن در این انتقال، سبب بروز آسیب به فایل‌ها خواهد شد و این انتقال به شکلی که باید و شاید، انجام نخواهد گرفت.
اگر طول کابل شما کمتر از صد متر باشد، به احتمال زیاد انتقالی موفقیت‌آمیز را تجربه خواهید کرد و می‌توانید انواع فایل‌ها و داده‌ها را بدون هرگونه نگرانی، از یک سیستم به سیستمی دیگر منتقل نمایید. این مسئله در کابل‌های بلندتر، با چالش‌های بیشتری روبرو خواهد بود و احتمال ناقص بودن جا به جایی، افزایش پیدا می‌کند. این مسئله را در نظر داشته باشید که انتقال کابل با استفاده از کابل لن با طول بیشتر از صد متر، عملی قابل انجام محسوب می‌شود و شما می‌توانید به راحتی آن را انجام دهید، اما ریسک آسیب‌پذیری اطلاعات در این حالت به طرز فزاینده‌ای افزایش پیدا خواهد کرد.

تاثیر طول کابل شبکه در رایانه های شخصی

تاثیر طول کابل شبکه در رایانه های شخصی

اغلب رایانه‌های شخصی و خانگی، نیازی به کابل اترنت بلند ندارند و شما می‌توانید با کابل‌هایی با طول کوتاه نیز به راحتی نیازهای خود را برطرف ساخته و با استفاده از آن به اینترنت متصل شوید. تکنولوژی و نحوه ساخت این کابل‌ها سبب شده تا شما به راحتی بتوانید اطلاعات و داده‌ها را به وسیله این کابل‌ها منتقل کرده و از آن نهایت استفاده را ببرید. اهمیتی ندارد که کابل شما چه طولی دارد، تا زمانی که طول آن از صد متر بیشتر نباشد.
تاثیر بلند بودن کابل لن بر روی سرعت اینترنت و سرعت انتقال داده، بسیار ناچیز خواهد بود و اغلب تعمیرکاران و متخصصین مربوطه، این تاثیر را در نظر نمی‌گیرند.

افزایش یا کاهش طول کابل شبکه در خلال یک بازی چه پیامدی را به دنبال دارد؟  

بازی‌های رایانه‌ای یکی از پدیده‌های جذاب دنیای امروزی محسوب می‌شوند که استفاده از آن‌ها در وهله اول، مستلزم داشتن اتصال اینترنتی خوبی خواهد بود. یک اتصال اینترنت مطمئن و عالی در ابتدا به وسیله یک شرکت ارائه دهنده خوب مهیا شده و در مرحله بعد، به تجهیزات شما مربوط می‌شود. کابل‌های لن تاثیر بسیار به سزایی را در این زمینه خواهند داشت. دلیل این مسئله این است که بلند بودن کابل‌ لن و اترنت در این زمینه، سبب می‌شود تا اطلاعات و داده‌ها از نقطه یک به نقطه دو، با تاخیر بیشتری جا به جا شوند و این جا به جایی دیر هنگام، تاخیر یا پینگ شما را در هنگام بازی کردن افزایش می‌دهد.
کابل‌های لن می‌توانند اطلاعات را با سرعت بسیار بالایی جا به جا کرده و به همین دلیل، برای بازی‌های آنلاین گزینه خوبی محسوب شوند. اگر به دنبال داشتن تجربه خوبی از بازی‌های خود هستید و قصد دارید تا با بهترین سرعت اینترنت، این مسئله را برای خود شیرین‌تر کنید، پس بهتر است تا از کابل‌هایی با طول کمتر از یک صد متر و با کیفیت بالا استفاده نمایید.

نحوه اندازه گیری طول یک کابل شبکه

شاید این سوال برای شما نیز ایجاد شده باشد که از چه طریقی می‌توان طول کابل شبکه را اندازه‌گیری نمود؟
اولین و ساده‌ترین راهی که به ذهن انسان خطور می‌کند، مربوط به اندازه‌گیری دستی آن خواهد بود. این مسئله هرچند که در ظاهر بسیار ساده محسوب می‌شود، اما انجام آن در کابل‌هایی که طول زیادی دارند، بسیار سخت خواهد بود و شما نمی‌توانید هر نوع کابلی را به وسیله آن اندازه‌گیری کنید.
روش بعدی در این زمینه، علامت گذاری فیلم است. طول کابل شبکه را می‌توان بر اساس علامت گذاری‌های بخش خارجی آن اندازه‌گیری کرد و این روش در کابل‌های بلندتر، بسیار روش بهتری خواهد بود.
ابزاری به نام تستر کابل نیز در بازار وجود دارد که شما می‌توانید با خرید آن و وصل کردن این ابزار به کابل، طول آن را مشخص کرده و نسبت به اندازه آن اطلاعات نسبی و خوبی کسب نمایید.

 

نحوه اندازه گیری طول یک کابل شبکه

آیا می توان طول کابل اترنت را تمدید کرد؟

شما می‌توانید به راحتی طول کابل‌های اترنت را تمدید نمایید. در بسیاری از مواقع نیاز شما به کابل، بیشتر از کابلی که در دست دارید خواهد بود و در این مواقع می‌توانید به راحتی و با اتصال دو کابل به یکدیگر، طول کابل خود را افزایش دهید.
شما برای این کار نیاز به مقداری تجهیزات اضافی خواهید داشت و می‌توانید با استفاده از آن‌ها، تا هر میزان که بخواهید کابل خود را افزایش داده و از آن استفاده نمایید. سوئیچ شبکه یکی از ابزارهای مهم در این زمینه خواهد بود و شما می‌توانید با قرار دادن آن در میان دو کابل، به بهترین شکل کابل خود را افزایش دهید.

دانستن این نکات درباره طول کابل شبکه و کابل اترنت، به شما در داشتن یک سیستم شبکه مناسب کمک شایانی کرده و سبب می‎شود تا به بهترین شکل ممکن، اتصالی ایمن و پر سرعت داشته باشید.

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *